Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 12.03.2019, sygn. 0115-KDIT2-2.4011.482.2018.2.ENB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2-2.4011.482.2018.2.ENB

Opodatkowanie zwrotu kosztów wypłacanego przez pracodawcę z Wielkiej Brytanii.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 11 grudnia 2018 r. (data wpływu 12 grudnia 2018 r.), uzupełnionym w dniu 25 stycznia 2019 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania zwrotu kosztów - jest prawidłowe w zakresie zastosowania zwolnienia przedmiotowego w odniesieniu do zwrotu kosztów abonamentu telefonicznego, jest nieprawidłowe w pozostałym zakresie.

UZASADNIENIE

W dniu 12 grudnia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 25 stycznia 2019 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania zwrotu kosztów używania samochodu i telefonu.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca wkrótce podpisze umowę o pracę z firmą zarejestrowaną w Anglii, która nie posiada w Polsce swojego przedstawicielstwa oraz nie prowadzi w Polsce działalności handlowej (brak polskiego nr NIP, REGON, wpisu do KRS). Wnioskodawca ma miejsce zamieszkania w Polsce, gdzie również będzie wykonywana praca. Ze względu na brak możliwości podpisania umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych z operatorami w Polsce oraz brak możliwości podpisania umowy najmu długoterminowego samochodu z firmą leasingową w Polsce, zagraniczna firma chciałaby aby to Wnioskodawca podpisał ww. umowy jako osoba prywatna i wykorzystywał w ten sposób pozyskany telefon oraz samochód do celów służbowych. Każdego miesiąca firma przelewałaby na konto Wnioskodawcy kwotę tytułem zwrotu kosztów poniesionych podczas świadczenia pracy dla firmy, czyli pokrywałaby miesięczne koszty użytkowania samochodu oraz opłacałaby faktury za świadczone Wnioskodawcy usługi telekomunikacyjne.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00