Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 15.02.2019, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.636.2018.1.PP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.636.2018.1.PP

W zakresie braku zastosowania ograniczeń, o których mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w odniesieniu do kosztów opłat z tytułu Licencji.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 4 grudnia 2018 r. (data wpływu 18 grudnia 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie braku zastosowania ograniczeń, o których mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w odniesieniu do kosztów opłat z tytułu Licencji jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 grudnia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie braku zastosowania ograniczeń, o których mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w odniesieniu do kosztów opłat z tytułu Licencji.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Sp. z o.o. posiada siedzibę na terytorium Polski i jest polskim rezydentem podatkowym. Podstawowym rodzajem działalności Spółki jest sprzedaż krajowym nabywcom maszyn i urządzeń stosowanych w przetwórstwie żywności oraz innych maszyn specjalistycznego przeznaczenia, w szczególności linii produkcyjnych i linii procesowych (dalej: Towary).

Wnioskodawca funkcjonuje w międzynarodowej strukturze podmiotów powiązanych (grupie) prowadzących działalność w zakresie produkcji i sprzedaży specjalistycznych maszyn i urządzeń. W ramach realizowanych na terenie Polski funkcji sprzedaży Spółka między innymi wprowadza na rynek krajowy i popularyzuje Towary oferowane przez grupę.

W związku z prowadzoną działalnością Spółka jest stroną umowy licencyjnej na znak towarowy (Trademark License Agreement; dalej Umowa Licencyjna). Znak towarowy grupy jest dobrze rozpoznawalny na świecie w branży producentów specjalistycznych maszyn i urządzeń produkcyjnych i procesowych i jest prawnie zarejestrowany w wielu państwach. Wykorzystywanie znaku towarowego grupy umożliwia Wnioskodawcy korzystanie z ugruntowanej wiarygodnej reputacji grupy w relacjach z klientami, przyczyniając się do wzrostu przychodów Spółki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00