Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 11.02.2019, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.917.2018.2.AP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.917.2018.2.AP

Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z związku z realizacją projektu unijnego.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 4 grudnia 2018 r. (data wpływu 7 grudnia 2018 r.) uzupełnionym w dniu 1 lutego 2019 r. (data wpływu) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego przy realizacji projektu pn. jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 grudnia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek uzupełniony w dniu 1 lutego 2019 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego przy realizacji projektu pn.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca świadczy usługi zdrowotne, które są zwolnione z podatku VAT (usługi mające na celu profilaktykę, ratowanie, przywracanie i poprawę zdrowia w ramach kontraktu NFZ) oraz usługi medyczne które podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT, ze stawką w wysokości 23% (głównie to inne świadczenia zdrowotne). Wnioskodawca planuje zgodnie z montażem finansowym w ramach projektu pn. rozliczyć zakupy związane z wyposażeniem serwerowni Szpitala. Serwerownia realizuje funkcje gromadzenia, przetwarzania i przechowywania wszelkich danych z funkcjonującego oprogramowania zarówno medycznego jak i niemedycznego. Elementy sprzętowe instalowane w Serwerowni Głównej Wnioskodawcy stanowią infrastrukturę pozwalającą na funkcjonowanie Szpitalnego Systemu Informatycznego. Infrastruktura ta zostanie jednocześnie przystosowana do funkcjonalności jaką ma spełniać Lokalne Repozytorium EDM (LREDM) jako element rozwiązania informatycznego zapewniającego medycznej części podmiotu leczniczego obsługę informatyczną w zakresie gromadzenia i udostępniania dokumentacji droga elektroniczną. Posiadana infrastruktura oraz zgłoszona do programu posłuży Wnioskodawcy do świadczenia usług zdrowotnych, które są zwolnione z podatku VAT (badania profilaktyczne mające na celu profilaktykę, ratowanie, przywracanie i poprawę zdrowia w ramach kontraktu NFZ) oraz pośrednio do innych usług niezwolnionych od VAT. E... ma zapewnić Wnioskodawcom możliwość spełnienia wymagań ustawy z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia (tj. Dz. U. 2017 r., poz. 185,4 z późn. zm.) oraz zapewnić bezpieczeństwo wciąż przyrastającej liczbie danych medycznych obywateli korzystających z pomocy placówki. Koniecznym jest rozwój środowiska sprzętowego Serwerowni Głównej w celu zapewnienia wydajności (serwery, macierze, urządzenia typu NAS, przełączniki brzegowe, oprogramowanie bazodanowe) oraz bezpieczeństwa (biblioteki taśmowe, urządzenia typu UTM). Wydajność urządzeń przekłada się na szybkość dostępu do określonych zasobów w tym przypadku LREDM dalej przekazywania Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM) do platform krajowych (np. P1). Zgodnie z Założeniami . (v. X) LREDM odpowiada za gromadzenia EDM zgodnie z prawem oraz umożliwia realizację zewnętrznej wymiany EDM w relacjach bezpośrednich z innymi podmiotami leczniczymi, regionalnymi Systemami Informacji Medycznej i ew. platformami krajowymi pacjenta (np. P1). Zestawienie wydatków w Projekcie (nabycie towarów i usług służących realizacji zadań inwestycyjnych w ramach projektu pn. przedstawia się następująco:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00