Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 05.02.2019, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.281.2018.1.JS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.281.2018.1.JS

Rozliczenie podatku z tytułu przemieszczenia na terytorium kraju samochodu osobowego zakupionego przez Spółkę na terytorium państwa członkowskiego oraz z jego przemieszczeniem z powrotem na terytorium państwa członkowskiego

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 800 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 4 grudnia 2018 r. (data wpływu 7 grudnia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego jest:

  • nieprawidłowe, w zakresie obowiązku zapłaty akcyzy z tytułu przemieszczenia na terytorium kraju samochodu osobowego zakupionego przez Spółkę na terytorium państwa członkowskiego;
  • prawidłowe, w zakresie prawa do zwrotu akcyzy w związku z przemieszczeniem tego samochodu z powrotem na terytorium państwa członkowskiego, po zakończeniu okresu użytkowania w Polsce.

UZASADNIENIE

W dniu 7 grudnia 2018 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego, w zakresie obowiązku zapłaty akcyzy z tytułu przemieszczenia na terytorium kraju samochodu osobowego zakupionego przez Spółkę na terytorium państwa członkowskiego oraz w zakresie prawa do zwrotu akcyzy w związku z przemieszczeniem tego samochodu z powrotem na terytorium państwa członkowskiego po zakończeniu okresu użytkowania w Polsce.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe:

Spółka z o. o. prowadzi działalność gospodarczą w Polsce oraz w Niemczech, gdzie działa za pośrednictwem zakładu, w rozumieniu umowy między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od majątku.

Zakład stanowi organizacyjnie i majątkowo wyodrębnioną część Spółki, prowadzi odrębną rachunkowość, jest podatnikiem podatku od osób prawnych w Niemczech oraz czynnym podatnikiem niemieckiego podatku towarów i usług. Spółka prowadzi na terenie Niemiec budowy oraz zajmuje się leasingiem pracowniczym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00