Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 21.01.2019, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.274.2018.2.MK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.274.2018.2.MK

Obrót olejami smarowymi

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku wspólnym z 5 listopada 2018 r. (data wpływu 28 listopada 2018 r., o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie obrotu olejami smarowymi jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 listopada 2018 r. wpłynął ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie obrotu olejami smarowymi.

We wniosku złożonym przez:

- Zainteresowanego będącego stroną postępowania:

[];

- Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania:

[].

przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Zainteresowany będący stroną postępowania (dalej: Wnioskodawca) jest spółką nieposiadającą siedziby na terytorium Polski. Wnioskodawca nie jest zarejestrowany w Polsce dla celów akcyzy, nie posiada również żadnych zezwoleń wydanych zgodnie z ustawą akcyzową.

Zainteresowany niebędący stroną postępowania (dalej: Drugi Zainteresowany) jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, działającą w obszarze chemii organicznej. Drugi Zainteresowany jest zarejestrowany dla celów podatku akcyzowego na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

Wnioskodawca prowadzi na terytorium Polski działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży środków chemicznych do kontrahentów z Polski, Unii Europejskiej oraz spoza Unii Europejskiej. Środki chemiczne są produkowane w Polsce przez Drugiego Zainteresowanego, który produkuje je z produktów powierzonych przez Wnioskodawcę lub zakupionych przez Drugiego Zainteresowanego.

Wyprodukowane środki chemiczne są własnością Wnioskodawcy. Drugi Zainteresowany obciąża Wnioskodawcę kosztem usługi produkcyjnej na podstawie faktury VAT. W przypadku, gdy Drugi Zainteresowany samodzielnie nabywa wyroby zużywane w toku produkcji środków chemicznych na rzecz Wnioskodawcy, ich koszt jest wkalkulowany w całość wynagrodzenia za świadczone na rzecz Wnioskodawcy usługi produkcyjne.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00