Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 04.01.2019, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.626.2018.1.MK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.626.2018.1.MK

Określenia podstawy opodatkowania w związku z aportem Aktywów.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 3 grudnia 2018 r. (data wpływu 3 grudnia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania w związku z aportem Aktywów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 grudnia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania w związku z aportem Aktywów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest podmiotem specjalizującym się w produkcji i sprzedaży mięsa indyczego oraz przetworów indyczych.

Wnioskodawca dokonał zbycia na rzecz spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Spółka Kapitałowa) zespołu aktywów niestanowiących zorganizowanej części przedsiębiorstwa (dalej: Aktywa). Zbycie zostało dokonane poprzez wniesienie przez Wnioskodawcę przedmiotowych Aktywów w drodze wkładu niepieniężnego do Spółki Kapitałowej w zamian za jej udziały.

Ustalona cena udziałów Spółki Kapitałowej nabywanych przez Wnioskodawcę była wyższa od ich wartości nominalnej. W takiej sytuacji, przedmiotowa nadwyżka (agio) została ujęta pod pozycją kapitału zapasowego w bilansie Spółki Kapitałowej.

W stosunku do aportu Aktywów nie zachodziło zwolnienie z opodatkowania VAT. Tym samym, aport Aktywów był czynnością opodatkowaną VAT (według stawki 8% oraz 23%).

Wnioskodawca dokonując zbycia Aktywów na rzecz Spółki Kapitałowej w formie wkładu niepieniężnego (analogicznie sytuacja przedstawiałaby się w przypadku zbycia w drodze umowy sprzedaży), otrzymał aktywa o wartości odpowiadającej wartości brutto Aktywów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00