Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 21.12.2018, sygn. 0114-KDIP4.4012.709.2018.1.AKO, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4.4012.709.2018.1.AKO

określenie momentu powstania obowiązku podatkowego

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r. poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 22 października 2018 r. (data wpływu 25 października 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia momentu powstania obowiązku podatkowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 października 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia momentu powstania obowiązku podatkowego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest spółką i zajmuje się sprzedażą książek drukowanych sklasyfikowanych w grupowaniu 58.11.1 Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (dalej: PKWiU) z wyłączeniem map i ulotek oraz gazet, czasopism i magazynów, drukowanych (PKWiU ex 58.13.1 i PKWiU ex 58.14.1). Spółka jest zarejestrowanym i czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.

Wnioskodawca zamierza zawrzeć umowę handlową ze spółką zajmującą się sprzedażą detaliczną książek na polskim rynku wydawniczo-księgarskim (dalej: Kontrahent). W ramach planowanej umowy Kontrahent będzie przyjmował towary Wnioskodawcy do depozytu (znajdującego się w magazynach lub księgarniach), a następnie w miarę potrzeb będzie miał prawo przedmiotowy towar będący w depozycie, następnie sprzedać własnym klientom.

Samo zdeponowanie towarów w depozycie nie będzie wiązało się z przekazaniem Kontrahentowi władztwa nad towarami. Do czasu pobrania przez Kontrahenta towaru w celu sprzedaży na rzecz własnych klientów, Spółka będzie posiadała pełne prawo do rozporządzania towarami, w tym w szczególności do przywozu, wywozu i wymiany towarów, zgodnie z własną decyzją. Oprócz tego, umowa będzie zawierała zobowiązanie Spółki do ubezpieczenia swoich towarów przechowywanych przez Kontrahenta ryzyko utraty towarów pokrywa w dalszym ciągu Spółka z wyłączeniem odpowiedzialności za szkody powstałe z winy Kontrahenta.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00