Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 07.12.2018, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.748.2018.1.KBR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.748.2018.1.KBR
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. Poprawa stanu infrastruktury turystycznej oraz rekreacyjnej służącej lokalnej społeczności w miejscowości G. - Park rekreacyjny
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 27 listopada 2018 r. (data wpływu 29 listopada 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. Poprawa stanu infrastruktury turystycznej oraz rekreacyjnej służącej lokalnej społeczności w miejscowości - Park rekreacyjny jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29 listopada 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. Poprawa stanu infrastruktury turystycznej oraz rekreacyjnej służącej lokalnej społeczności w miejscowości - Park rekreacyjny.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Miasto w rozumieniu ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2018 r. poz. 994) jest jednostką samorządu terytorialnego. W myśl art. 2 ust. 1 ustawy gmina wykonuje zadania publiczne w imieniu własnym i na własną odpowiedzialność. Jest właścicielem mienia i innych praw majątkowych oraz samodzielnie prowadzi gospodarkę finansową na podstawie budżetu gminy. Miasto złożyło za pośrednictwem Stowarzyszenia LGD do Urzędu Marszałkowskiego Województwa wniosek o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 - Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność - objętego PROW na lata 2014-2020 pt. Poprawa stanu infrastruktury turystycznej oraz rekreacyjnej służącej lokalnej społeczności w miejscowości - Park rekreacyjny. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, dnia 13 listopada 2017 roku została podpisana umowa o przyznaniu pomocy. Jednym z wymogów uzyskania pomocy jest dostarczenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego potwierdzającej brak możliwości odzyskania podatku VAT. Celem niniejszego projektu jest poprawa jakości życia mieszkańców i poprawa infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej i kulturowej w miejscowości, kształtowanie przestrzeni publicznej poprzez zagospodarowanie przestrzeni publicznej służącej rekreacji i turystyce, dla mieszkańców Miasta oraz osób odwiedzających miasto, wzrost atrakcyjności miejscowości przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców. Przyczyni się przede wszystkim do integracji mieszkańców i pozwoli na pożyteczne spędzanie czasu wolnego dla wszystkich grup wiekowych. W skład projektu wchodzi budowa placu biwakowego, ścieżek spacerowych, Street workoutu oraz siłowni zewnętrznej wraz z nawierzchnią bezpieczną. Nabyte w ramach projektu towary i usługi nie będą wykorzystywane przez Miasto ani jednostki, dla których organem prowadzącym jest Miasto do prowadzenia działalności gospodarczej podlegającej opodatkowaniu podatkiem VAT.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right