Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 04.12.2018, sygn. 0112-KDIL4.4012.534.2018.3.JK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL4.4012.534.2018.3.JK
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego ujętego w dokumentach księgowych dokumentujących wydatki dokonywane z Funduszu infrastrukturalnego na inwestycje, modernizacje i remonty.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 19 września 2018 r. (data wpływu 26 września 2018 r.), uzupełnionym pismem z dnia 16 listopada 2018 r. (data wpływu 21 listopada 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego ujętego w dokumentach księgowych dokumentujących wydatki dokonywane z Funduszu infrastrukturalnego na inwestycje, modernizacje i remonty (pytanie oznaczone we wniosku nr 3) jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 26 września 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego ujętego w dokumentach księgowych dokumentujących wydatki dokonywane z Funduszu infrastrukturalnego na inwestycje, modernizacje i remonty (pytanie oznaczone we wniosku nr 3). Wniosek uzupełniono w dniu 21 listopada 2018 r. o doprecyzowanie opisu sprawy oraz pełnomocnictwo udzielone pełnomocnikowi substytucyjnemu.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
X. S.A. (dalej jako: Spółka) zajmuje się budową zintegrowanego łańcucha dystrybucji produktów rolno-spożywczych i florystycznych. Spółka jest właścicielem nieruchomości gruntowych, budowli i budynków, w tym hal. Na tych nieruchomościach znajdują się powierzchnie wynajmowane przez Spółkę producentom rolnym, ogrodnikom i handlowcom głównie z (), którzy sprzedają tam swoje towary. Nabywcami produktów i towarów żywnościowych od tych podmiotów są w znacznej mierze sklepy i kwiaciarnie, które następnie sprzedają te towary, nabyte w ilościach hurtowych, klientom detalicznym. W przedmiotowych budynkach przechowywane są także towary rolne, spożywcze, ogrodnicze i florystyczne.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right