Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 30.11.2018, sygn. 0114-KDIP4.4012.633.2018.2.AS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4.4012.633.2018.2.AS
prawo do zastosowania zwolnienia dostawy preparatów anatomicznych
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 1 października 2018 r. (data wpływu 1 października 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania zwolnienia dostawy preparatów anatomicznych powstałych w wyniku plastynacji na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 1 października 2018 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania zwolnienia dostawy preparatów anatomicznych powstałych w wyniku plastynacji na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością świadczy usługi, polegające na handlu ludzkimi preparatami anatomicznymi plastynowanymi wykorzystywanymi do badań naukowych w zakresie medycyny. Mieści się w grupowaniu: PKWiU 46.46.1. Sprzedaż hurtowa wyrobów farmaceutycznych i medycznych. Są to szczątki ludzkie poddane skomplikowanemu procesowi plastynacji. Plastynacja mechanizm, polegający na usunięciu z tkanek organizmu wody oraz tłuszczu i nasyceniu ich odpowiednimi polimerami żywicą polimerową lub gumą silikonową (opracowanie niemieckiego lekarza anatoma). Proces ten powoduje zatrzymanie rozkładu szczątków. Zostaje jednak ich kolor i kształt. Powstałe preparaty w wyniku plastynacji służą jako modele anatomiczne w nauce medycyny. Technologia i produkty wytworzone w jej wyniku niezwykle użyteczne dla szeroko pojętego rozwoju bazy edukacyjnej i naukowej Rzeczypospolitej Polskiej. Z uwagi na fakt, iż Wnioskodawca reprezentuje interesy uczelni medycznych w Polsce sprowadzając preparaty plastynowane do badań naukowych i edukacji studentów medycyny w świetle przepisów ustawy o VAT (art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a) ma prawo do objęcia zwolnieniem z VAT.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right