Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 26.11.2018, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.669.2018.1.ISN, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.669.2018.1.ISN
Prawo do odliczenia VAT od wydatków na projekt pn. Budowa Domu Ludowego w x. jako centrum kulturalno-rekreacyjne w trakcie, jak i po zakończeniu realizacji inwestycji.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 5 października 2018 r. (data wpływu 8 października 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia VAT od wydatków na projekt pn. Budowa Domu Ludowego w x. jako centrum kulturalno-rekreacyjne w trakcie, jak i po zakończeniu realizacji inwestycji jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 8 października 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia VAT od wydatków na projekt pn. Budowa Domu Ludowego w x. jako centrum kulturalno-rekreacyjne w trakcie, jak i po zakończeniu realizacji inwestycji.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Gmina jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: podatek, VAT). Gmina realizuje projekt pn. Budowa Domu Ludowego w x. jako centrum kulturalno-rekreacyjne (dalej: budowa domu ludowego, projekt). Gmina uzyskała pomoc finansową na realizację tego przedsięwzięcia w ramach dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 do kwoty brutto wydatków.
Przedmiotem inwestycji jest budowa budynku domu ludowego zawierającego pomieszczenia świetlicy wiejskiej z przeznaczeniem na cele kulturalno-rekreacyjne wraz z budową nowego zbiornika szczelnego na ścieki sanitarne. W obiekcie zlokalizowana będzie sala główna z przeznaczeniem na spotkania grup w ilości do 50 osób, pomieszczenia gospodarcze oraz węzeł higieniczno-sanitarny. Wykonane zostały dwie toalety: jedna dla mężczyzn i jedna dla kobiet z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right