Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 20.11.2018, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.530.2018.1.SS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.530.2018.1.SS

Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży mieszkania.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 5 października 2018 r. (data wpływu 10 października 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży mieszkania jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 października 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży mieszkania.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Podatnik prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie zakupu nieruchomości, a następnie remontuje dane nieruchomości i sprzedaje dalszym odbiorcom kod PKD 68.20.Z Wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi oraz PKD 68.10.Z Kupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunek.

Podatnik zakupił mieszkanie od osoby fizycznej, na podstawie aktu notarialnego. W podpisanym akcie notarialnym nie ma naliczonego podatku VAT, ponieważ osoba sprzedająca nie miała obowiązku naliczenia przy sprzedaży takiego podatku. Do kosztów związanych z prowadzoną działalnością zakup mieszkania został zakwalifikowany jako towar handlowy, ponieważ Kupujący miał zamiar wyremontować je i sprzedać.

Przy ponoszeniu wydatków związanych z remontem tego mieszkania (towaru handlowego), podatnik nie odliczył podatku VAT, wychodząc z założenia, że dane koszty mają związek z działalnością nieopodatkowaną. Kwota poniesionych wydatków związanych z remontem przekroczyła 30% wartości zakupionego mieszkania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00