Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 02.11.2018, sygn. 0115-KDIT1-1.4012.598.2018.2.DM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-1.4012.598.2018.2.DM

Opodatkowanie kosztów dodatkowych ponoszonych w związku z realizacją czynności dokonywanych przez organ.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 2 sierpnia 2018 r. (data wpływu 17 sierpnia 2018 r.), uzupełnionym w dniu 9 października 2018 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania kosztów dodatkowych ponoszonych w związku ze świadczeniem czynności () jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 sierpnia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek uzupełniony w dniu 9 października 2018 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania kosztów dodatkowych ponoszonych w związku ze świadczeniem czynności ().

We wniosku i jego uzupełnieniu przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

W O (O) wykonywane są czynności z dziedziny () na wniosek Klienta. Pracownicy O wykonują swoje czynności w siedzibie Urzędu lub na terenie siedziby Zamawiającego. Procedura wykonania usługi () rozpoczyna się od złożenia przez klienta zamówienia: wykazany jest (), rodzaj czynności do wykonania, termin i miejsce. Pracownik O po weryfikacji dokumentu podpisuje z klientem wniosek (wzór O) jeżeli dotyczy usługi ()lub umowę jeżeli wykonana ma być (). W każdym z tych dokumentów wpisywany jest numer klasyfikacji usługi oraz odpowiadające tej klasyfikacji koszty dodatkowe. Obie te pozycje klient potwierdza i akceptuje, że w/w koszty pokryje. Koszty dodatkowe to koszty biletów PKP, PKS, dieta, usługa noclegu. Pracownik O, który ma wykonać usługę poza siedzibą Urzędu, dokonuje zakupu biletów na wybrany środek komunikacji, który zostaje ujęty w rachunku kosztów dojazdu (koszty delegacji). W sytuacji, gdy pracownik O wykonuje swoje czynności dłużej niż 8 godzin, dolicza się również koszty diety lub koszty noclegu, gdy usługa będzie wykonywana dłużej niż jeden dzień. W rozliczeniu danej usługi w programie Rejestr zgłoszeń pracownik rejestruje wniosek, opisuje czynność, którą wykonał, wybiera kwotę do zapłaty oraz wykazuje koszty dodatkowe. Z programu generowana jest faktura, w której wykazane są dwie pozycje: usługa ()oraz koszty dodatkowe. Usługa opodatkowana jest podatkiem od towarów i usług stawką 23% i analogicznie koszty dodatkowe opodatkowane podatkiem od towarów i usług stawką 23%.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00