Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 22.10.2018, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.454.2018.2.IG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.454.2018.2.IG
W świetle art. 5 ust. 1 ustawy, z perspektywy Zainteresowanych jako uczestników umowy zarządzania wspólną płynnością finansową, czynności wykonywane przez nich w ramach tej umowy, pozostają poza zakresem opodatkowania podatkiem od towarów i usług.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 oraz art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Strony przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 9 lipca 2018 r. (data wpływu 23 lipca 2018 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania transferu środków pieniężnych przez Uczestnika udostepniającego środki finansowe do Spółki oraz przez Spółkę na rzecz Uczestnika w ramach cash poolingu jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 lipca 2018 r. wpłynął ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania transferu środków pieniężnych przez Uczestnika udostepniającego środki finansowe do Spółki oraz przez Spółkę na rzecz Uczestnika w ramach cash poolingu.
We wniosku złożonym przez:
- Zainteresowanego będącego stroną postępowania V,
- Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania:
D Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania:
C Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Zainteresowany będący stroną postępowania (dalej: Spółka) jest spółką kapitałową utworzoną zgodnie z prawem szwedzkim. Spółka jest producentem samochodów, części zamiennych, akcesoriów i materiałów eksploatacyjnych w ramach międzynarodowej grupy kapitałowej (dalej: Grupa).
Spółka jest zarejestrowanym w Polsce podatnikiem podatku VAT, również zarejestrowana dla transakcji wewnątrzwspólnotowych, w związku z posiadaniem na terytorium Polski tzw. Lokalnego Centrum Dystrybucyjnego (dalej LDC). W LDC Spółka prowadzi dystrybucję i przechowuje zapasy części zamiennych i akcesoriów. LDC traktowane jest jako stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej do celów podatku VAT.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right