Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 17.10.2018, sygn. 0115-KDIT3.4011.359.2018.2.JŁ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.359.2018.2.JŁ
Czy namiot turystyczny dostawny zwany "dostawką" lub "przedsionkiem" ma być potraktowany jako sprzęt turystyczny, co jednocześnie umożliwia wybór ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych jako sposobu opodatkowania w wypadku handlu takim asortymentem?
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 12 sierpnia 2018 r. (data wpływu), uzupełnionym w dniu 14 października 2018 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 sierpnia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca planuje rozpoczęcie działalności gospodarczej w zakresie detalicznej sprzedaży przez internet (PKD 47.91.Z). Jako formę opodatkowania zamierza wybrać ryczałt udokumentowany [winno być: ryczałt od przychodów ewidencjonowanych] (Ustawa z dnia 20.11.1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne). Przedmiotem sprzedaży będzie sprzęt turystyczno-kempingowy (nowy oraz używany) kupowany na terenie Unii Europejskiej. Będą to między innymi namioty kempingowe, a w szczególności namioty dostawne zwane potocznie dostawkami lub przedsionkami powszechnie rozbijane/rozkładane przy domkach kempingowych, domkach tzw. holenderskich oraz przy przyczepach kempingowych. Ostatnie wymienione przez Wnioskodawcę zastosowanie czy też określenie zastosowania (przedsionki do przyczep kempingowych) sugeruje, że są to akcesoria do pojazdów, co zgodnie z ww. ustawą wykluczałoby możliwość zastosowania ryczałtu jako sposobu opodatkowania w wypadku handlu nimi. Stąd wątpliwość Wnioskodawcy na płaszczyźnie semantycznej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right