Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 15.10.2018, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.509.2018.2.PR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.509.2018.2.PR

Brak opodatkowania nabycia czynności od firmy B jako importu usług oraz brak opodatkowania sprzedaży zestawów startowych wraz z oprogramowaniem Dystrybutorowi A jako eksportu towarów.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 2 sierpnia 2018 r. (data wpływu 6 sierpnia 2018 r.) uzupełnionym pismem z dnia brak daty sporządzenia (data wpływu 26 września 2018 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług jest:

  • nieprawidłowe w zakresie opodatkowania nabycia czynności od firmy B jako importu usług;
  • nieprawidłowe w zakresie opodatkowania sprzedaży zestawów startowych wraz z oprogramowaniem Dystrybutorowi A jako eksportu towarów.

UZASADNIENIE

W dniu 6 sierpnia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania nabycia czynności od firmy B jako importu usług oraz w zakresie opodatkowania sprzedaży zestawów startowych wraz z oprogramowaniem Dystrybutorowi A jako eksportu towarów. Wniosek został uzupełniony pismem z dnia brak daty sporządzenia (data wpływu 26 września 2018 r.) o doprecyzowanie opisu sprawy, przeformułowane pytania, stanowisko własne do przeformułowanych pytań oraz brakującą opłatę.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe.

Wnioskodawca zamierza sprzedawać towary do USA. W związku z tym podpisał umowę współpracy z Dystrybutorem na terenie Stanów Zjednoczonych.

Urządzenie Wnioskodawcy składa się z dwóch części:

  1. Zestaw startowy, na który wchodzi płytka PCB z elektroniką oraz oprogramowaniem. Elementy te oparte są na technologii wytworzonej przez Wnioskodawcę.
  2. Elementy komputerowe takie jak obudowa, karta graficzna, procesor itp. Będą one doposażać urządzenie Wnioskodawcy, tworzyć wyrób gotowy zestaw tych elementów będzie nabywany na terenie USA na potrzeby Wnioskodawcy przez firmę zajmującą się montażem całości, która będzie obciążać Wnioskodawcę za te elementy i usługę fakturą.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00