Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 09.10.2018, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.634.2018.1.MWJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.634.2018.1.MWJ

Brak możliwości odzyskania podatku VAT w związku z realizacją zadania pn.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 10 sierpnia 2018 r. (data wpływu 13 sierpnia 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości odzyskania podatku VAT w związku z realizacją zadania pn. jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 sierpnia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości odzyskania podatku VAT w związku z realizacją zadania pn. .

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Gmina jako jednostka samorządu terytorialnego realizuje projekt pn. , w ramach działania 9.3 Infrastruktura edukacyjna, poddziałania 9.3.5 Infrastruktura edukacji przedszkolnej objętego Regionalnym Programem Operacyjnym i na lata 2014-2020. Inwestycja jest w trakcie realizacji, a jej zakończenie planowane jest na wrzesień 2018 roku.

Inwestycja obejmuje budowę budynku Publicznego Przedszkola wraz z zagospodarowaniem terenu, elementami małej architektury, aranżacji i stałego wyposażenia wszystkich pomieszczeń przedszkolnych przy ul. w . W budynku znajdą się m.in.: oddziały przedszkolne (sale ogólnego przeznaczenia), sala do ćwiczeń ruchowych i rytmicznych, pokoje administracyjne w tym pomieszczenie logopedyczno-terapeutyczne, szatnie, łazienki, komunikacja, pomieszczenia gospodarczo-magazynowe oraz pełne zaplecze kuchenne wraz z wyposażeniem sanitarnym niezbędnym do przygotowywania posiłków. Zaprojektowany budynek będzie wyposażony we wszystkie niezbędne instalacje i media, a projekt architektoniczno-budowlany zagospodarowania terenu wokół budynku zawiera m.in.: utwardzenie terenu wraz z komunikacją, ogrodzenie terenu oraz dwa place zabaw dla dzieci młodszych i starszych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00