Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 05.09.2018, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.567.2018.1.JK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.567.2018.1.JK
brak prawa do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją operacji
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 12 lipca 2018 r. (data wpływu 13 lipca 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją operacji pn. ... - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 lipca 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją operacji pn.: .
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Stowarzyszenie jest osobą prawną (szczególna forma prawna - stowarzyszenie), nieprowadzącą działalności gospodarczej, nie jest też czynnym podatnikiem podatku VAT. Stowarzyszenie figuruje w ewidencji podatników VAT, ale nie prowadzi działalności gospodarczej w rozumieniu art. 15 ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 r. Stowarzyszenie realizuje wyłącznie cele statutowe. Dnia 21 grudnia 2016 r. Stowarzyszenie złożyło wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania o przyznanie pomocy na realizację operacji pn. w ramach Poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność w ramach Działania Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatyw LEADER z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego PROW na lata 2014-2020.
Wniosek przeszedł pozytywnie ocenę formalną i merytoryczną. Został pozytywnie zakwalifikowany do realizacji i została podpisana umowa o przyznanie pomocy na realizację ww. operacji. Zgodnie z umową nr . dofinansowanie wynosi 100%. Projekt przewiduje organizację sesji popularno-naukowej, pleneru rzeźbiarskiego pt. oraz wydanie publikacji zwierającej zbiór wykładów z organizowanej wcześniej sesji. Celem przedmiotowej operacji jest promocja i zachowanie dziedzictwa lokalnego i kulturowego gm. ., poprzez zorganizowanie dwudniowej sesji popularno-naukowej pn. . celem przekazania wiedzy o bogactwie kulturowym, historycznym i przyrodniczym danego terenu, organizacji pleneru rzeźbiarskiego, podczas którego zostaną stworzone kopie rzeźb ., a także wydanie publikacji będącej zbiorem kultury i historii Gminy .. Pierwszym etapem realizacji operacji była organizacja dwudniowej sesji popularno-naukowej, podczas której pierwszego dnia wygłaszane były wykłady dot. .., m.in. ludzi pochodzących z gm. , którzy wpisali się w karty historii i kultury, ze szczególnym uwzględnieniem światowej sławy, artysty, rzeźbiarza .. Wykładowcy/publicyści, historycy sztuki na czas sesji zostali zatrudnieni na podstawie umowy o dzieło z przeniesieniem praw autorskich dot. swojej przemowy na Wnioskodawcę. Dodatkowo, Wnioskodawca zawarł umowę zlecenia na usługę cateringową w trakcie i po zakończeniu sesji. Drugi dzień sesji nawiązywał do wysłuchanych wykładów poprzez zorganizowanie wystawy fotograficznej zawierającej ok. 40 zdjęć w podziale na zasoby kulturowe, historyczne i naturalne, pochodzące z okresu XIX-XX. Wystawiane fotografie pochodziły ze zbiorów instytucji i muzeów, których prelegenci występowali pierwszego dnia. W trakcie wystawy, odbył się występ młodzieży z szkół, która pod okiem nauczycieli, przygotowała i przedstawiła dla społeczności lokalnej oraz zaproszonych osób, inscenizację z najważniejszych etapów z życia ... Zaplanowana sesja popularno-naukowa miała charakter ogólnodostępny i otwarty.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right