Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 07.08.2018, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.368.2018.1.MM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej

opodatkowania przychodów z najmu

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z dnia 20 czerwca 2018 r. (data wpływu 27 czerwca 2018 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania przychodów z najmu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 czerwca 2018 r. do tutejszego Organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawczyni jest właścicielem nieruchomości, którą zamierza, jako osoba fizyczna, wydzierżawić osobie prawnej na czas określony - 14 lat, z możliwością przedłużenia na dalsze okresy, nie dłużej jednak w sumie niż - 30 lat. Jest podatnikiem zryczałtowanego podatku z tytułu uzyskiwania przychodu z najmu oraz podatnikiem VAT. Na dzierżawionym gruncie dzierżawca wybuduje budynek handlowy. Nieruchomość nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, a grunty wchodzące w skład wydzierżawionej nieruchomości sklasyfikowane są w ewidencji gruntów jako użytki rolne. Przed uzyskaniem pozwolenia na budowę wymagane jest uzyskanie decyzji zezwalającej na wyłączenie gruntu z produkcji rolnej, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych. Uzyskanie takiej decyzji wiąże się z obowiązkiem płacenia należności i opłat rocznych za odrolnienie. Z tytułu oddania nieruchomości w dzierżawę, Wnioskodawczyni będzie wystawiać refaktury dotyczące podatku od nieruchomości oraz dotyczące należności i opłat rocznych związanych z wyłączeniem z produkcji użytków rolnych, które płatne będą przez czas określony w decyzji zezwalającej na takie wyłączenie. Z umowy dzierżawy będzie wynikało, że dzierżawca oprócz czynszu za dzierżawę zobowiązany jest do ponoszenia wydatków podatku od nieruchomości w zakresie gruntu oraz budynków i budowli oraz do ponoszenia wszelkich wymaganych należności oraz opłat rocznych określonych decyzją zezwalającą na wyłączenie gruntu z produkcji rolniczej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00