Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 25.07.2018, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.360.2018.1.KM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.360.2018.1.KM

Prawo do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony wynikający z faktur wystawianych przez Dystrybutorów lub Kontrahentów.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 23 maja 2018 r. (data wpływu 30 maja 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony wynikający z faktur wystawianych przez Dystrybutorów lub Kontrahentów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 maja 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony wynikający z faktur wystawianych przez Dystrybutorów lub Kontrahentów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT. Główna działalność prowadzona przez niego zaklasyfikowana jest pod numerem PKD 20.30.Z produkcja farb, lakierów i podobnych powłok, farb drukarskich i mas uszczelniających.

Wnioskodawca sprzedaje swoje produkty bezpośrednio (dalej: Sprzedaż bezpośrednia) do kontrahentów (dalej: Kontrahenci) lub pośrednio (dalej: Sprzedaż pośrednia), poprzez sprzedaż produktów na rzecz dystrybutora (dalej: Dystrybutor), który dalej odsprzedaje te produkty poszczególnym kontrahentom. Zarówno Sprzedaż bezpośrednia jak i Sprzedaż pośrednia realizowane są na podstawie umów handlowych (dalej: Umowy).

Wnioskodawca w dobie znaczącej konkurencji panującej na rynku, w tym również dużej konkurencji w zakresie oferowanego asortymentu, planuje zmotywować Dystrybutorów i Kontrahentów do działania w postaci zawarcia lub przedłużenia Umów na dalsze okresy. Czynnikiem motywującym do powyższych działań są ponoszone przez Wnioskodawcę na rzecz Dystrybutorów (w przypadku Sprzedaży pośredniej) i Kontrahentów (w przypadku Sprzedaży bezpośredniej) jednorazowe opłaty (dalej: Opłaty motywacyjne).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00