Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18.07.2018, sygn. 0115-KDIT2-1.4011.203.2018.2.MST, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2-1.4011.203.2018.2.MST

Skutki podatkowe zawarcia umowy powiernictwa.

Na podstawie art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 14 maja 2018 r. (data wpływu 21 maja 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy powiernictwa jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 maja 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy powiernictwa.

We wniosku złożonym przez:

  • Zainteresowanego będącego stroną postępowania:;
  • Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania:,

przedstawiono następujący stan faktyczny.

Zainteresowany będący stroną postępowania, jako Powiernik, zawarł w dniu 18 kwietnia 2018 r. umowę zlecenia powierniczego (dalej: Umowa, Umowa Powiernicza) z Powierzającym w formie pisemnej z podpisem notarialnie poświadczonym. Na podstawie zawartej Umowy Powiernik zobowiązany był do dokonania wszelkich czynności faktycznych oraz prawnych dotyczących nabycia udziałów w spółce z o.o. z siedzibą w X dalej Spółka. W dalszej części Umowa Powiernicza zobowiązuje Powiernika do nieodpłatnego wykonywania praw i obowiązków wynikających z udziałów posiadanych w Spółce przez czas trwania tej Spółki, ze szczególnym uwzględnieniem poleceń i dyrektyw płynących od Powierzającego.

W wykonaniu Umowy Powierniczej doszło do nabycia przez Powiernika udziałów stanowiących łącznie 95% kapitału zakładowego Spółki. Wielkość posiadanych przez Powiernika udziałów w przyszłości może ulegać zmianom (np. wraz z wprowadzaniem innych wspólników), ale zdaniem Zainteresowanych nie ma to wpływu na rozstrzygnięcie merytoryczne niniejszego wniosku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00