Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 18.07.2018, sygn. 0115-KDIT1-3.4012.277.2018.2.AT, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-3.4012.277.2018.2.AT

Zastosowanie zwolnienia od podatku dla czynności sprzedaży budynku usługowo-mieszkalnego wniesionego do Spółki w drodze aportu przedsiębiorstwa.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 9 maja 2018 r. (data wpływu 21 maja 2018 r.), uzupełnionym w dniu 6 lipca 2018 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości zastosowania zwolnienia od podatku dla czynności sprzedaży budynku usługowo-mieszkalnego wniesionego do Spółki w drodze aportu przedsiębiorstwa jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 maja 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 6 lipca 2018 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości zastosowania zwolnienia od podatku dla czynności sprzedaży budynku usługowo-mieszkalnego wniesionego do Spółki w drodze aportu przedsiębiorstwa.

We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca . (dalej Spółka) prowadzi działalność opodatkowaną podatkiem VAT w zakresie poligrafii. W 2010 roku Spółka stała się właścicielem prawa własności nieruchomości zabudowanej budynkiem usługowo - mieszkalnym.

Przedmiotowa nieruchomość została wniesiona do Spółki aportem, jako element przedsiębiorstwa, który został udokumentowany aktem notarialnym. Transakcja ta pozostawała poza zakresem opodatkowania VAT, zgodnie z treścią art. 6 ust. 1 Ustawy o VAT. Wnoszący aport do Spółki udziałowiec był czynnym podatnikiem VAT i przysługiwało mu prawo do odliczenia podatku VAT. Przedmiotową nieruchomość Spółka wykorzystywała i wykorzystuje wyłącznie na potrzeby prowadzonej działalności. Przedmiotowa nieruchomość nigdy nie była przez Spółkę wynajmowana ani wydzierżawiana dla innych osób lub podmiotów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00