Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 06.07.2018, sygn. 0114-KDIP2-3.4010.137.2018.1, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-3.4010.137.2018.1

powstanie przychodu podatkowego z tytułu opłat licencyjnych za prawo do korzystania ze znaku towarowego

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 7 maja 2018 r. (data wpływu 8 maja 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie powstania przychodu podatkowego z tytułu opłat licencyjnych za prawo do korzystania ze znaku towarowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 maja 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie powstania przychodu podatkowego z tytułu opłat licencyjnych za prawo do korzystania ze znaku towarowego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny/zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest spółką akcyjną, która prowadzi działalność gospodarczą i podlega na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (dalej: CIT) od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania (nieograniczony obowiązek podatkowy).

Wnioskodawca jest udziałowcem spółek z o.o. należących do grupy P. i realizujących inwestycje deweloperskie w zakresie budowy i sprzedaży mieszkań i/lub lokali usługowych (dalej: Spółki celowe). Wnioskodawca pełni dla Spółek celowych funkcje spółki holdingowej (dalej: Grupa P.). Spółka nie wyklucza, że część wytworzonych przez spółkę lokali może również zostać przeznaczona do wynajmu (a nie sprzedaży).

Realizacja poszczególnych inwestycji deweloperskich za pośrednictwem Spółek celowych pozwala m.in. na ograniczenie ryzyk cywilno-prawnych związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą, jak również wynika z wymogów stawianych przez instytucje finansujące (banki).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00