Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 02.07.2018, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.205.2018.1.DP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.205.2018.1.DP
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym zamierza alokować koszty funkcjonowania laboratorium do działalności zwolnionej i opodatkowanej w pierwszej kolejności na podstawie cennika opartego na kosztach rzeczywistych, o którym mowa w opisie zdarzenia przyszłego, a w zakresie kosztów, dla których taka alokacja nie będzie możliwa, stosować tzw. klucz przychodowy, o którym mowa w art. 15 ust. 2 i 2a ustawy o CIT?
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 800 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 11 maja 2018 r. (data wpływu 25 maja 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia alokacji kosztów funkcjonowania laboratorium do działalności zwolnionej i opodatkowanej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 25 maja 2018 r. wpłynął do tut. Organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, alokacji kosztów funkcjonowania laboratorium do działalności zwolnionej i opodatkowanej.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka jest dostawcą kompleksowych rozwiązań technicznych dla sektora górniczego. W wyniku rozszerzenia obszaru Specjalnej Strefy Ekonomicznej (dalej: SSE), część istniejącego zakładu została objęta terenem SSE. Spółka prowadzi na tym obszarze działalność objętą zakresem zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie SSE (dalej: zezwolenie strefowe). Poza działalnością objętą zezwoleniem strefowym i podlegającą zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych (dalej: CIT), Spółka prowadzi także działalność opodatkowaną na zasadach ogólnych.
Jednocześnie, Wnioskodawca posiada na terenie objętym SSE laboratorium, które świadczy usługi w zakresie przeprowadzania szeregu specjalistycznych badań jakościowych produkowanych wyrobów na poszczególnych etapach ich wytwarzania. Do takich badań należą: badania niszczące (np. statyczna próba rozciągania, badanie udarności, badanie składu chemicznego, analiza metalograficzna) i nieniszczące (badania twardości, ultradźwiękowe, wizualne, penetracyjne, magnetyczno-proszkowe, pomiar grubości warstw).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right