Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18.06.2018, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.166.2018.1.AS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.166.2018.1.AS

Ustalenie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wstępnej opłaty leasingowej.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 11 kwietnia 2018 r. (data wpływu 23 kwietnia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wstępnej opłaty leasingowej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 kwietnia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wstępnej opłaty leasingowej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

X S.A (dalej jako: Bank, Wnioskodawca) w ramach prowadzonej działalności gospodarczej zawiera z podmiotami trzecimi, prowadzącymi działalność w zakresie leasingu majątku trwałego jak i ruchomego umowy leasingu operacyjnego, które w głównej mierze dotyczą leasingu samochodów osobowych wykorzystywanych przez Bank dla celów prowadzonej działalności gospodarczej.

Przedmiotowe umowy spełniają warunki art. 17b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: UCIT). Oznacza to, iż umowy zawierane są na czas oznaczony stanowiący co najmniej 40% normatywnego okresu amortyzacji, a suma opłat bez VAT obejmująca opłatę wstępną, raty leasingowe i cenę wykupu odpowiada co najmniej wartości początkowej przedmiotu leasingu. Ponadto przewidują one możliwość wykupu przedmiotu leasingu po zakończeniu okresu leasingu po cenie ustalonej zgodnie z warunkami zawartej umowy leasingu.

Firma leasingowa (dalej: Finansujący), z którą Bank zawarł ramową umowę leasingu ma prawo do ustanowienia dodatkowego zabezpieczenia w formie:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00