Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 29.05.2018, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.242.2018.2.IK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.242.2018.2.IK

powstanie obowiązku podatkowego z tytułu wpłaty kwot dodatkowych otrzymanych na poczet realizacji nieskonkretyzowanego świadczenia

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2018 r., poz. 800), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 21 marca 2018 r. (data wpływu 28 marca 2018 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłaty kwot dodatkowych otrzymanych na poczet realizacji nieskonkretyzowanego świadczenia jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 marca 2018 r. do tut. organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej m.in. podatku od towarów i usług w zakresie powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłaty kwot dodatkowych otrzymanych na poczet realizacji nieskonkretyzowanego świadczenia.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

W ramach wykonywania polityki mieszkaniowej Miasta K. TBS realizuje program K. Własne M, dla którego zastosowanie mają postanowienia Regulaminu. W Regulaminie zapisano, iż oprócz czynszu najemca będzie wpłacał dodatkową kwotę. Dodatkowa wpłata może być przeznaczona na różne cele w przyszłości. Kwota dodatkowej wpłaty stanowić będzie różnicę pomiędzy czynszem najmu, a sumą kosztów: remontów, zarządu nieruchomością oraz kwotą spłaty kredytu wraz z odsetkami. W założeniu powyższa kwota ma w przyszłości stanowić kwotę, która będzie obniżała kwotę wykupu mieszkania. W programie jest zapisane, iż każdy najemca może w przyszłości dokonać wykupu mieszkania. Kwota ta może jednak być przeznaczona na inne cele. Zgodnie z regulaminem kwota ta może stanowić zabezpieczenie ewentualnego wzrostu oprocentowania kredytu udzielonego przez Bank. Ponadto kwota może być przeznaczona na zaległości w czynszu lub w przypadku dużego wzrostu czynszu (kosztów) kwota ta będzie ten wzrost pokrywać (aby najemca nie odczuł zwiększenia obciążeń w budżecie domowym).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00