Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 21.05.2018, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.160.2018.3.JG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.160.2018.3.JG

obowiązek rejestracji jako czynny podatnik podatku VAT

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 27 marca 2018 r. (data wpływu 30 marca 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku rejestracji jako czynny podatnik podatku VAT jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 marca 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do rejestracji jako czynny podatnik podatku VAT.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawczyni jest obywatelką niemiecką na stałe zamieszkałą w Niemczech. Aktualnie nie posiada (i nie planuje posiadać), miejsca zamieszkania w Polsce. Wnioskodawczyni dla celów podatku dochodowego jest nierezydentem o którym mowa w art. 3 ust. 2a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2018 r. poz. 200 z późn. zm ).

Wnioskodawczyni planuje nabyć we własnym imieniu (do majątku prywatnego), grunt budowlany położony na terytorium Polski. Na zakupionym gruncie zamierza następnie wybudować obiekt budowlany - halę przemysłową. Obiekt będzie obiektem typowo użytkowym (nie mieszkalnym).

Sam proces budowy będzie prawdopodobnie zlecony innemu podmiotowi (wybranej przez Wnioskodawczynię firmie budowlanej). Głównym celem działania Wnioskodawczyni, jest chęć bezpiecznego ulokowania posiadanego kapitału (zasobów pieniężnych). Wnioskodawczyni uważa ten sposób lokowania posiadanego kapitału (zainwestowanie w nieruchomość) za bezpieczniejszy, pod względem ochrony kapitału, niż posiadanie zasobów pieniężnych. Nieruchomości są bowiem w ocenie Wnioskodawczyni mniej podatne na zjawiska inflacyjne, niż zasoby pieniężne. Jest to szczególne istotne z uwagi na to, że nieruchomość ta ma być dla Wnioskodawczyni bezpiecznym aktywem na czas przejścia w przyszłości na emeryturę

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00