Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17.04.2018, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.83.2018.1.DP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.83.2018.1.DP

Czy rozliczenia dokonywane pomiędzy podmiotem w Grupie a Wnioskodawcą mające na celu utrzymanie ceny zakupu surowca w wysokości ceny gwarantowanej, stanowią dla celów podatkowych korektę zmniejszającą lub zwiększającą koszty nabycia surowca na bieżąco przez Wnioskodawcę.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2017 r. poz. 201 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 28 lutego 2018 r. (data wpływu 2 marca 2018 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy rozliczenia dokonywane pomiędzy podmiotem w Grupie a Wnioskodawcą mające na celu utrzymanie ceny zakupu surowca w wysokości ceny gwarantowanej, stanowią dla celów podatkowych korektę zmniejszającą lub zwiększającą koszty nabycia surowca na bieżąco przez Wnioskodawcę jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 marca 2018 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy rozliczenia dokonywane pomiędzy podmiotem w Grupie a Wnioskodawcą mające na celu utrzymanie ceny zakupu surowca w wysokości ceny gwarantowanej, stanowią dla celów podatkowych korektę zmniejszającą lub zwiększającą koszty nabycia surowca na bieżąco przez Wnioskodawcę.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w Specjalnej Strefie Ekonomicznej (dalej: SSE) na podstawie zezwolenia, polegającą na produkcji i przetwarzaniu papieru higienicznego. Głównym surowcem służącym do jego produkcji jest celuloza. Dla możliwości prowadzenia działalności gospodarczej przewidzianej w zezwoleniu strefowym, Wnioskodawca dokonuje zakupu surowca od podmiotów niepowiązanych, który stanowi podstawowy substrat wyrobu gotowego w postaci papieru higienicznego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00