Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 24.04.2018, sygn. 0111-KDIB2-3.4010.29.2018.2.KK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-3.4010.29.2018.2.KK
Możliwość oraz moment zaliczenia do kup wydatków związanych z obsługa i organizacją programu motywacyjnego - RSU
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 201 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 1 marca 2018 r. (data wpływu 9 marca 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości oraz momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z obsługą i organizacją programu motywacyjnego, o którym mowa we wniosku jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 9 marca 2018 r. wpłynął do tutejszego organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej m.in. podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości oraz momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z obsługą i organizacją programu motywacyjnego, o którym mowa we wniosku.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Sp. z o.o. (dalej jako Wnioskodawca lub Spółka Polska) jest częścią koncernu medialnego N. z siedzibą w Republice Południowej Afryki.
W celu zwiększenia motywacji pracowników do rozwoju grupy N., w skład której wchodzi Wnioskodawca spółka N. L. z siedzibą w RPA (dalej jako N.) rozważa objęcie pracowników grupy programem motywacyjnym pod nazwą N. Restricted Stock Plan (dalej jako Plan RSU). Plan RSU ma stanowić zachętę finansową dla pracowników mogących przyczynić się do sprawnego zrządzania i wzrostu wartości poszczególnych podmiotów tworzących grupę N. oraz zapewnić zmniejszenie odpływu wykwalifikowanej kadry.
Poniżej Wnioskodawca przedstawia zasady funkcjonowania Planu RSU, do którego Spółka Polska planuje przystąpić:
Plan RSU jest tworzony na podstawie Uchwały Walnego Zgromadzenia akcjonariuszy spółki N. W ramach Planu RSU wybranym pracownikom grupy N. (dalej jako Uczestnicy), przyznawane jest prawo do nieodpłatnego otrzymania w przyszłości akcji N. notowanych na johannesburskiej giełdzie papierów wartościowych JSE. Przystąpienie do Planu RSU ma charakter dobrowolny. Jednocześnie Plan RSU jest elementem systemu wynagradzania, gdyż na jego podstawie wybrana grupa pracowników znajdujących zatrudnienie w różnych spółkach z grupy N. może otrzymywać dodatkowe świadczenia w postaci akcji spółki N. notowanej na johannesburskiej giełdzie papierów wartościowych JSE.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right