Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17.04.2018, sygn. 0114-KDIP2-3.4010.55.2018.1.JBB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-3.4010.55.2018.1.JBB

Skutki podatkowe nieodpłatnego korzystania ze znaku towarowego

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 15 lutego 2018 r. (data wpływu 19 lutego 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie przychodów z tytułu nieodpłatnego świadczenia jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 lutego 2018 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie potwierdzenia, że nieodpłatne korzystanie ze znaku towarowego nie powoduje powstania przychodu.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest spółką wchodzącą w skład międzynarodowej grupy kapitałowej D., w której funkcję spółki dominującej pełni spółka A., z siedzibą w USA. Wnioskodawca korzysta ze słowno-graficznego znaku towarowego (logo) D. (dalej: Znak Towarowy), wykorzystując go dla celów związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. W szczególności Wnioskodawca umieszcza Znak Towarowy na wszelkiego rodzaju materiałach handlowych, marketingowych, reklamowych i informacyjnych, a także w komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej grupy, dla oznaczenia miejsca swojej siedziby, dla oznaczenia dystrybuowanych urządzeń i oprogramowania oraz w związku ze świadczonymi przez Wnioskodawcę usługami. Część słowna Znaku Towarowego została uwzględniona w nazwie (firmie) Wnioskodawcy. Dzięki posługiwaniu się Znakiem Towarowym, Wnioskodawca jest postrzegany jako uznany dystrybutor urządzeń oraz rozwiązań informatycznych m.in. dla klientów sektora bankowego, sklepów oraz sieci handlowych, ponieważ produkty/usługi oferowane przez Wnioskodawcę są rozpoznawalne na rynku jako produkty/usługi grupy kapitałowej D., do której należy Wnioskodawca.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00