Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 16.04.2018, sygn. 0115-KDIT3.4011.135.2018.2.WM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.135.2018.2.WM

Sprzedaż produktów rolnych.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 9 lutego 2018 r. (data wpływu 12 lutego 2018 r.) uzupełnionym pismem z dnia 3 kwietnia 2018 r. (data wpływu 6 kwietnia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie przychodu ze sprzedaży produktów rolnych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 lutego 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie przychodu ze sprzedaży produktów rolnych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawczyni mieszka na terenie gospodarstwa rolnego, którego właścicielem jest jej córka. Wnioskodawczyni pracuje w tym gospodarstwie w wymiarze czasu stosownym do jego prawidłowego funkcjonowania, podlega ubezpieczeniu społecznemu w KRUS jako domownik nieprzerwanie od 2014 r., zgodnie z ustawą o ubezpieczeniu społecznym rolników.

Wnioskodawczyni zamierza rozpocząć działalność gospodarczą opodatkowaną zryczałtowanym podatkiem dochodowym w zakresie handlu warzywami i owocami zakupionymi od kontrahentów.

Zamierza również, jako domownik pracujący nadal w gospodarstwie rolnym córki, sprzedawać produkty rolne nieprzetworzone (warzywa) pochodzące z gospodarstwa rolnego córki. Sprzedaż będzie prowadzona poza obrębem gospodarstwa rolnego, tj. na straganach, targowiskach. Wnioskodawczyni posiada stosowne upoważnienie od córki do zbioru i sprzedaży produktów rolnych pochodzących z jej gospodarstwa.

Dodatkowo w ramach działalności gospodarczej Wnioskodawczyni będzie sprzedawała własnoręcznie wykonane okazjonalne ozdoby, wykonane za pomocą szydełka oraz ozdoby haftowane.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00