Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 13.04.2018, sygn. 115-KDIT3.4011.69.2018.2.WR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 115-KDIT3.4011.69.2018.2.WR
Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć (proporcjonalnie do swojego udziału w zysku spółki) do kosztów uzyskania przychodów z działalności gospodarczej kwotę odpowiadającą wynagrodzeniu, jakie z tytułu świadczenia usług na rzecz spółki otrzymuje drugi jej komandytariusz. Nie mogą dla Wnioskodawcy stanowić kosztów uzyskania przychodów wydatki na wynagrodzenie wypłacone Mu - na podstawie umowy zlecenia, którą sam zawarł ze spółką za usługi wykonywane przez siebie.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1, ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 17 stycznia 2018 r. (data wpływu 30 stycznia 2018 r.) uzupełnionym pismem z dnia 26 marca 2018 r. (data wpływu 29 marca 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia przez wspólnika spółki osobowej do kosztów uzyskania przychodów wydatków na:
- wynagrodzenie z tytułu umowy zlecenia zawartej przez spółkę z tym wspólnikiem jest nieprawidłowe,
- wynagrodzenie z tytułu umowy zlecenia zawartej przez spółkę z innym jej wspólnikiem jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 stycznia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia przez wspólnika spółki osobowej do kosztów uzyskania przychodów wydatków na wynagrodzenie z tytułu umowy zlecenia zawartej przez spółkę z tym wspólnikiem oraz umowy zlecenia zawartej przez spółkę z innym jej wspólnikiem.
Wniosek uzupełniono pismem z dnia 26 marca 2018 r. (data wpływu 29 marca 2018 r.).
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca jest wspólnikiem spółki komandytowej i posiada status komandytariusza. Komplementariuszem spółki komandytowej jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Spółka z o.o. sp. komandytowa powstała z przekształcenia spółki jawnej. Na skutek tego przekształcenia z mocy prawa Spółka przejęła dotychczasowe umowy spółki jawnej, m.in. umowy zlecenia zawarte m.in. z dwoma wspólnikami dawnej spółki jawnej, a obecnie sp. z o.o. sp.k. Spółka to szpital, jest zakładem opieki zdrowotnej, świadczącym usługi w zakresie ochrony zdrowia. Zgodnie ze statutem, podstawowym celem Szpitala jest prowadzenie działalności leczniczej, obejmującej stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne oraz ambulatoryjne.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right