Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 27.03.2018, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.95.2018.1.MT, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.95.2018.1.MT
W zakresie ustalenia podstawy opodatkowania z tytułu wniesienia wkładu niepieniężnego (aportu) do Spółki Celowej.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 22 lutego 2018 r. (data wpływu 28 lutego 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania z tytułu wniesienia wkładu niepieniężnego (aportu) do Spółki Celowej - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 28 lutego 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania z tytułu wniesienia wkładu niepieniężnego (aportu) do Spółki Celowej.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka pod firmą A. Sp. z o.o. (dalej jako Wnioskodawca albo Spółka), jest spółką holdingową działająca poprzez swoje spółki celowe na polskim rynku telekomunikacyjnym.
Spółka jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej jako: VAT). Spółka posiada 98% udziałów w kapitale zakładowym spółki B. Sp. z o.o. (dalej jako: Spółka Celowa).
W wyniku rozstrzygniętego konkursu prowadzonego przez Centrum, Spółka Celowa uzyskała decyzję o dofinansowaniu budowy sieci światłowodowej o przepustowości min. 100 Mb/s.
Zgodnie z przyjętym założeniem strategicznym grupy kapitałowej Wnioskodawca będzie wspierał Spółkę Celową w zakresie realizacji budowy sieci światłowodowej poprzez dostawę niezbędnego sprzętu i technologii, która realizowana będzie poprzez dokonywane aporty na poczet podwyższenia kapitału zakładowego Spółki Celowej.
Wnioskodawca pragnie zaznaczyć, że zgodnie z kodeksem spółek handlowych wnoszone aporty mogą być realizowane z tzw. agio lub bez agio. W przypadku aportu bez agio wartość rynkowa aportów dokonywanych do Spółki Celowej będzie równa wartości nominalnej udziałów wydanych w zamian za aport. W przypadku aportu z agio wartość rynkowa aportów dokonywanych do Spółki Celowej będzie wyższa niż wartość nominalna udziałów wydanych w zamian za aport (aport będzie dokonywany z tzw. agio), a nadwyżka ponad wartość nominalną udziałów zostanie ujęta na kapitale zapasowym Spółki Celowej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right