Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 12.03.2018, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.58.2018.1.AM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.58.2018.1.AM

Wnioskodawcy przysługiwać będzie prawo do obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z prawidłowo wystawionych faktur dokumentujących nabycie składników majątkowych będących przedmiotem transakcji, pod warunkiem niezaistnienia przesłanek negatywnych, określonych w art. 88 ustawy o VAT.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 i art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 25 stycznia 2018 r. (data wpływu 31 stycznia 2018 r.) uzupełnionym pismem Strony z dnia 6 marca 2018 r. (data wpływu 8 marca 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania, że transakcja zbycia składników majątkowych nie jest wyłączona z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego przez Nabywającego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31 stycznia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania, że transakcja zbycia składników majątkowych nie jest wyłączona z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego przez Nabywającego.

Niniejszy wniosek został uzupełniony pismem Strony z dnia 6 marca 2018 r. (data wpływu 8 marca 2018 r.)

Przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Pan Stefan K. (dalej: Zainteresowany) jest właścicielem dwóch nieruchomości (dla jednej z nieruchomości jest współwłaścicielem w udziale 1/2 części nieruchomości) zabudowanych następującymi budynkami: dwoma budynkami biurowo-handlowymi, budynkiem byłej świetlicy obecnie wykorzystywanym jako sklep, budynkiem hotelu oraz dobudowanym do niego budynkiem przedszkola (dalej: Nieruchomości). W odniesieniu do nieruchomości nie występują ograniczenia w rozporządzaniu za wyjątkiem służebności gruntowej, która obciąża jedną z nich oraz prawa pierwokupu w odniesieniu do jednego z lokali położonych w budynku posadowionym na Nieruchomościach. Nieruchomości te, wraz z przynależnymi do nich ruchomościami, były dotychczas wykorzystywane przez Zainteresowanego do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie wynajmu/dzierżawy powierzchni użytkowych oraz działalności hotelarskiej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00