Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 28.02.2018, sygn. 0115-KDIT2-2.4011.433.2017.3.ENB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2-2.4011.433.2017.3.ENB

Czy Gmina powinna uznać poniesione koszty za przychody u poszczególnych uczestników projektu, i wystawić jego uczestnikom PIT-8C?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 15 grudnia 2017 r. (data wpływu 20 grudnia 2017 r.), uzupełnionym w dniach 22 stycznia 2018 r. oraz 20 i 21 lutego 2018 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sfinansowania świadczeń na rzecz uczestników projektu - jest nieprawidłowe w zakresie braku powstania przychodu po stronie uczestników projektu, oraz jest prawidłowe w zakresie braku obowiązku wystawienia informacji PIT-8C.

UZASADNIENIE

W dniu 20 grudnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniach 22 stycznia 2018 r. oraz 20 i 21 lutego 2018 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sfinansowania świadczeń na rzecz uczestników projektu.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Gmina zawarła umowę finansową z Fundacją R. na realizację projektu pn. R. Środki finansowe pochodzą z dotacji przyznanej Fundacji przez Ministerstwo Edukacji Narodowej na podstawie umowy między Rządem Rzeczpospolitej Polskiej a Gabinetem Ministrów Ukrainy. Projektem zostało objętych 32 dzieci, polskich i ukraińskich uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Celem projektu jest kształtowanie aktywnej postawy w przygotowaniu do wejścia na rynek pracy oraz złagodzenie trudności w starcie zawodowym młodych ludzi. W trakcie projektu młodzież doświadczała bycia na rynku pracy. Młodzi ludzie uczestniczyli w zakładach pracy m.in. w rozmowach kwalifikacyjnych, brali udział w obserwacji i poznawaniu wielu różnych stanowisk pracy. W czasie gry miejskiej w dużym mieście mieli za zadanie przetrwać w metropolii, wykazać się kreatywnością i podejmowaniem samodzielnych decyzji i ryzyka. Wspólne przebywanie i nauka miała na celu nie tylko integrację z młodzieżą ukraińską, ale również zdobycie wiedzy i umiejętności przydatnych w aktywności zawodowej (autoprezentacja, pisanie CV, pisanie listów motywacyjnych) i innych umiejętności służących wyborowi zawodu i kształceniu. Na zakończenie projektu młodzież wspólnie zrealizowała film i opracowała broszurę, aby z jej doświadczeń mogli skorzystać inni młodzi z obu krajów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00