Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 12.02.2018, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.237.2017.2.KP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.237.2017.2.KP

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie uznania wydatków na zakup usług doradczych i usług równorzędnych świadczonych lub wykonywanych przez podmioty inne niż jednostki naukowe za koszty kwalifikowane w ramach ulgi badawczo-rozwojowej.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 grudnia 2017 r. (data wpływu 19 grudnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie uznania wydatków na zakup usług doradczych i usług równorzędnych świadczonych lub wykonywanych przez podmioty inne niż jednostki naukowe za koszty kwalifikowane w ramach ulgi badawczo-rozwojowej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 grudnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek uzupełniony pismem z 18 stycznia 2018 r. (data wpływu 22 stycznia 2018 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie uznania wydatków na zakup usług doradczych i usług równorzędnych świadczonych lub wykonywanych przez podmioty inne niż jednostki naukowe za koszty kwalifikowane w ramach ulgi badawczo-rozwojowej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest komandytariuszem spółki X Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa. Spółka jest producentem narzędzi ściernych. Spółka współpracuje zarówno z podmiotami gospodarczymi, jak i podmiotami naukowymi, tj. z placówkami naukowo-badawczymi, m.in. Politechniką A, Politechniką B, Uniwersytetem C, Instytutem D, Politechniką E, Politechniką F wdrażając nowe technologie produkcyjne i stale podnosząc parametry eksploatacyjne wytwarzanych narzędzi ściernych. W strukturach Spółki funkcjonuje Dział Badawczo-Rozwojowy, który obecnie realizuje program badawczo-rozwojowy oraz wszelkie inne projekty badawczo-rozwojowe ukierunkowane na zastosowanie nowych procesów technologicznych, ich wdrażanie oraz doskonalenie już wytwarzanych narzędzi ściernych i służących temu procesów technologicznych. Spółka zatrudnia pracowników, którzy wykonują prace na aparaturze własnej Spółki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00