Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 09.02.2018, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.446.2017.1.RR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.446.2017.1.RR
możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 23 października 2017 r. (data wpływu 19 grudnia 2017 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 19 grudnia 2017 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca od dnia 1 maja 2016 r. prowadzi działalność na podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Działalność mieści się w klasyfikacji PKD w grupie 86.90B, tj. działalność pogotowia ratunkowego. Wnioskodawca prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów, podatek dochodowy opłaca na zasadach ogólnych, tj. wg skali podatkowej, nie zatrudnia pracowników. Ma On podpisaną umowę o świadczenie usług ratownictwa medycznego w zespołach ratownictwa medycznego oraz transportu sanitarnego dla dwóch podmiotów. Siedzibą działalności gospodarczej jest miejsce zamieszkania Wnioskodawcy, natomiast świadczenie usług odbywa się w systemie dyżurowym po 24 godziny. Część dyżurów odbywa się w zespołach stacjonujących w innych miejscowościach niż siedziba działalności gospodarczej oddalonych o kilkanaście kilometrów od siedziby. Podmioty, dla których Wnioskodawca świadczy usługi, nie zapewniają Mu wyżywienia podczas trwania dyżurów. Dyżury pełni On w lokalu udostępnionym przez podmioty, dla których świadczy usługi. W celu wykonywania zleconych dyżurów Wnioskodawca dojeżdża do miejsc docelowych samochodem, będącym środkiem trwałym w firmie. Wartość świadczonych usług ustalony jest jako stawka godzinowa za pełnienie dyżuru.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right