Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 05.02.2018, sygn. 0114-KDIP3-3.4011.9.2018.1.JK3, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-3.4011.9.2018.1.JK3

W sytuacji nie osiągnięcia dochodów ze źródeł położonych na terytorium Polski, wynagrodzenie za pracę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na rzecz podmiotu arabskiego nie będzie podlegała opodatkowaniu w Polsce. Wnioskodawczyni będzie miała jednak obowiązek złożenia rocznego zeznania podatkowego.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 29 grudnia 2017 r. (data wpływu 4 stycznia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zastosowania ulgi abolicyjnej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 stycznia 2018 r. do tutejszego organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zastosowania ulgi abolicyjnej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawczyni posiada ośrodek interesów życiowych w Polsce i w związku z tym jest też polskim rezydentem podatkowym. Obecnie jest zatrudniona na podstawie umowy o pracę przez polskiego pracodawcę. W najbliższym czasie Wnioskodawczyni rozwiąże jednak umowę o pracę lub wystąpi o udzielenie Jej urlopu bezpłatnego u swojego dotychczasowego pracodawcy i zawrze umowę o pracę z nowym pracodawcą mającym siedzibę na terytorium Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Nowym pracodawcą będzie spółka z siedzibą na terytorium Dubaju należąca do tego samego koncernu, co obecny pracodawca Wnioskodawczyni.

Pracę na podstawie umowy z pracodawcą z Dubaju Wnioskodawczyni będzie wykonywała faktycznie na terytorium Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Okres zatrudnienia i pracy na terytorium w Zjednoczonych Emiratów Arabskich Wnioskodawczyni szacuje na kilka lat. W trakcie wykonywania pracy na terytorium Dubaju Wnioskodawczyni nie będzie pełniła żadnych funkcji w radach nadzorczych ani w zarządzenie podmiotu z Dubaju. Zgodnie z prawem obowiązującym na terytorium Dubaju dochody z tytułu wykonywanej przez Wnioskodawczynię umowy o pracę nie będą podlegały opodatkowaniu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Po zakończeniu pracy w Dubaju Wnioskodawczyni zamierza powrócić do Polski. Z tego powodu rezydencja podatkowa Wnioskodawczyni w trakcie Jej pobytu w Dubaju nadal pozostanie Polska.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00