Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 02.02.2018, sygn. 0115-KDIT3.4011.422.2017.2.DP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.422.2017.2.DP

Czy wycofanie Udziałów Spółki z o.o. z majątku Spółki Jawnej i przekazanie ich do majątków wspólników, w tym Wnioskodawcy, w sposób przedstawiony w opisie zdarzenia przyszłego, będzie skutkowało dla Wnioskodawcy powstaniem przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem PIT?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 4 grudnia 2017 r. (data wpływu 11 grudnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wycofania udziałów spółki z o.o. z majątku spółki jawnej do majątku osobistego wspólnika jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 grudnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wycofania udziałów spółki z o.o. z majątku spółki jawnej do majątku osobistego wspólnika.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłego.

Wnioskodawca jest osobą fizyczną podlegającą nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce. Wnioskodawca jest wspólnikiem w Spółce Jawnej posiadającej siedzibę i zarząd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (dalej: Spółka Jawna). Spółka Jawna powstała w 2001 r. z przekształcenia spółki cywilnej. Wspólnikami Spółki Jawnej są dwie osoby: Wnioskodawca oraz druga osoba fizyczna - małżonek Wnioskodawcy. Każdemu ze wspólników w Spółce Jawnej przysługuje 50% udział w zyskach i stratach Spółki Jawnej. W przypadku likwidacji Spółki Jawnej nastąpi spłata udziałów na rzecz wspólników, zaś nadwyżka zostanie podzielona pomiędzy wspólników w takim stosunku, w jakim uczestniczą w zysku (zgodnie art. 82 § 2 k.s.h.).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00