Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 01.02.2018, sygn. 0114-KDIP4.4012.681.2017.2.KR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4.4012.681.2017.2.KR

w zakresie opodatkowania rozliczenia kosztów z tytułu funkcjonowania Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych pomiędzy gminami

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 29 listopada 2017 r. (data wpływu 5 grudnia 2017 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania rozliczenia kosztów z tytułu funkcjonowania Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych pomiędzy gminami jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 grudnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania rozliczenia kosztów z tytułu funkcjonowania Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych pomiędzy gminami.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Miasto jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT. Miasto zawarto porozumienie międzygminne z sąsiednią gminą w zakresie współdziałania w ramach prowadzenia Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (dalej PSZOK), zgodnie z którym Miasto zobowiązało się do wykonania zadania publicznego polegającego na nieodpłatnym zbieraniu odpadów komunalnych dostarczanych przez mieszkańców Gminy. Czynności objęte powyższym porozumieniem realizowane są za pośrednictwem jednostki budżetowej Miasta - Zarządu Gospodarki Komunalnej. Koszty prowadzenia PSZOK ponosi Miasto i Gmina proporcjonalnie do ilości zameldowanych mieszkańców. Zarząd Gospodarki Komunalnej obciąża Gminę kosztami funkcjonowania PSZOK w miesięcznych okresach rozliczeniowych na podstawie noty księgowej. Wraz z notą przekazywane są informacje o zebranych odpadach komunalnych, karty przekazania odpadów oraz miesięczne rozliczenie kosztów funkcjonowania PSZOK.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00