Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 24.01.2018, sygn. 0115-KDIT2-3.4010.361.2017.1.KP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2-3.4010.361.2017.1.KP

Czy wygaśnięcie wzajemnych zobowiązań w drodze konfuzji w następstwie planowanego połączenia będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem dochodowym na gruncie updop?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia - data wpływu 14 grudnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie powstania przychodów z tytułu wygaśnięcia zobowiązań spółek w drodze konfuzji w związku z połączeniem - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 grudnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie powstania przychodów z tytułu wygaśnięcia zobowiązań spółek w drodze konfuzji w związku z połączeniem.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca, (dalej też Spółka Przejmowana) jest polską spółką kapitałową. Przedmiotem działalności Spółki Przejmowanej jest produkcja i dystrybucja materiałów drewnopochodnych dla branży meblowej i wyposażenia wnętrz. Istotna część produkcji wymaga zakupu surowców od innego podmiotu - spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Polsce (dalej Spółka Przejmująca). Spółka Przejmowana jest jednocześnie dostawcą surowców i innych usług niezbędnych Spółce Przejmującej do wytworzenia wyrobów dostarczanych głównie Spółce Przejmowanej. Jest to źródłem wielu wzajemnych zobowiązań i należności oraz szeregu rozliczeń.

Spółka Przejmująca posiada 100% udziałów Spółki Przejmowanej. Planowane jest przyłączenie Spółki Przejmowanej do Spółki Przejmującej. Do połączenia dojdzie w trybie określonym w art. 492 § 1 pkt 1 ustawy z 15 września 2000 r. Kodeks Spółek Handlowych, Dz. U. 2016 r. poz. 1578, (dalej jako KSH), tj. poprzez przejęcie całego majątku Spółki Przejmowanej przez Spółkę Przejmującą.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00