Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 22.01.2018, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.798.2017.1.MGO, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.798.2017.1.MGO
Określenia podstawy opodatkowania dla świadczonej przez Gminę usługi.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 26 października 2017 r. (data wpływu 3 listopada 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania dla usługi montażu i podpięcie instalacji na/w budynkach mieszkańców jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 3 listopada 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania dla usługi montażu i podpięcie instalacji na/w budynkach mieszkańców.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Gmina jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku VAT. Gmina wraz z Gminą będzie realizowała projekt pn. ., współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014-2020 Działanie 4.1. Wsparcie wykorzystania odnawialnych źródeł energii (OZE). W ramach umowy o dofinansowanie nr ., Gmina . została beneficjentem programu i będzie występować w formie Lidera projektu (dalej jako Lider), jak również otrzyma całość dofinansowania. Natomiast, Gmina będzie występowała jako Partner projektu (dalej jako: Partner) i nie otrzyma w związku z realizowanym projektem żadnego dofinansowania. Ubiegając się o dofinansowanie, Gmina nie wskazała podatku naliczonego od wydatków na przedmiotową inwestycję jako wydatku kwalifikowanego w ramach niniejszego projektu.
W ramach projektu Gmina zapewni dostawę i montaż 256 instalacji solarnych na/w budynkach mieszkalnych (105 w Gminie oraz 151 w Gminie .) w celu przygotowania ciepłej wody w gospodarstwie domowym, oraz dostawę i montaż 18 kotłów opalanych biomasą w budynkach mieszkalnych (5 w Gminie . i 13 w Gminie .). W ramach projektu, każda z Gmin osobno zawrze ze swoimi mieszkańcami umowy (dalej jako: umowy o wzajemnych zobowiązaniach), które będą stanowiły, że w zamian za odpłatność ze strony mieszkańca na rzecz swojej Gminy, każda Gmina wykona montaż i podpięcie instalacji na/w budynkach mieszkańców swojej Gminy, w skład których będą wchodziły: kolektory słoneczne lub kotły na biomasę (dalej jako: Instalacje); udostępni zamontowaną Instalację na rzecz mieszkańców a także przeniesie prawa do własności na rzecz mieszkańców po upływie określonego czasu (po okresie trwałości projektu).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right