Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 16.01.2018, sygn. 0114-KDIP4.4012.684.2017.2.MPE, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4.4012.684.2017.2.MPE
W analizowanej sprawie dochodzi do odpłatnej dostawy towarów w myśl art. 5 ust. 1 pkt 1, a wpłaty dokonywane przez mieszkańców biorących udział w projekcie jak również kwota dofinansowania otrzymanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej należy opodatkować 23% stawką podatku VAT. Miasto będzie miało prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktur dokumentujących nabycie towarów związanych z realizacją zadania.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 29 listopada 2017 r. (data wpływu 5 grudnia 2017 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania wpłat mieszkańców na poczet dostawy kotłów centralnego ogrzewania, opodatkowania czynności przeniesienia własności kotła na rzecz mieszkańców po upływie 5 lat, opodatkowania otrzymanego dofinansowania oraz prawa do pełnego odliczenia podatku z faktur dokumentujących wydatki związane z realizacją czynności w zakresie dostawy kotłów centralnego ogrzewania - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 5 grudnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania wpłat mieszkańców na poczet dostawy kotłów centralnego ogrzewania, opodatkowania czynności przeniesienia własności kotła na rzecz mieszkańców po upływie 5 lat, opodatkowania otrzymanego dofinansowania oraz prawa do pełnego odliczenia podatku z faktur dokumentujących wydatki związane z realizacją czynności w zakresie dostawy kotłów centralnego ogrzewania.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Miasto jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT. Zgodnie z art. 7 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U.2017.1875 j.t.), do zadań własnych gminy należą m.in. sprawy ochrony środowiska i przyrody. Rada Miasta podjęła uchwałę z dnia 15 lutego 2015 r. w sprawie uchwalenia Programu Ochrony Środowiska dla Miasta, zgodnie z którym jednym z celów jest osiągnięcie lepszej jakości powietrza m.in. poprzez wprowadzenie nowoczesnych technik i technologii energooszczędnych, zmianę tradycyjnych starych kotłowni opalanych węglem na czystsze źródła energii.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right