Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 11.01.2018, sygn. 0115-KDIT3.4011.366.2017.1.MPŁ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.366.2017.1.MPŁ
1. Czy w związku z przekazaniem składników majątku Spółki (nieruchomości i praw ochronnych do znaków towarowych) tytułem rozliczenia udziału kapitałowego z występującym wspólnikiem, po stronie Wnioskodawcy, jako wspólnika pozostającego w Spółce powstanie u niego przychód w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2. W jaki sposób ustalić podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym jeżeli powstanie przychód w podatku dochodowym od osób fizycznych?
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 7 listopada 2017 r. (data wpływu 15 listopada 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie:
- powstania przychodu z tytułu wystąpienia ze Spółki komandytowej innego niż Wnioskodawca wspólnika tej spółki jest nieprawidłowe.
- ustalenia podstawy opodatkowania jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 15 listopada 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wystąpienia ze Spółki komandytowej innego niż Wnioskodawca wspólnika tej spółki.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wspólnicy spółki komandytowej (dalej Spółka), w tym Wnioskodawca, rozważają wystąpienie ze Spółki przez jednego ze wspólników. Spółka będzie kontynuować działalność gospodarczą. Majątek Spółki nieruchomości i prawa ochronne do znaków towarowych zostaną wydane przez Spółkę występującemu wspólnikowi w naturze. Własność tych składników majątkowych (nieruchomości i prawa ochronne do znaku towarowego) przeniesione zostaną na mocy aktów notarialnych. Przedmiotowe nieruchomości i prawa ochronne do znaków towarowych zostaną wydane nieodpłatnie w ramach rozliczenia udziału kapitałowego (zgodnie z art. 65 § 1 KSH).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right