Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 12.01.2018, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.629.2017.1.IZ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.629.2017.1.IZ
W zakresie uznania sprzedaży zespołu składników materialnych i niematerialnych za sprzedaż przedsiębiorstwa oraz uznania tej transakcji za czynność niepodlegającą opodatkowaniu.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1, art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r. poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 6 listopada 2017 r. (data wpływu 15 listopada 2017 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania sprzedaży zespołu składników materialnych i niematerialnych za sprzedaż przedsiębiorstwa oraz uznania tej transakcji za czynność niepodlegającą opodatkowaniu jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 15 listopada 2017 r. wpłynął ww. wniosek wspólny, o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sprzedaży zespołu składników materialnych i niematerialnych za sprzedaż przedsiębiorstwa oraz uznania tej transakcji za czynność niepodlegającą opodatkowaniu.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Kupujący jest spółką kapitałową prawa polskiego z siedzibą w Polsce. F. posiada osobowość prawną i jest rezydentem podatkowym Polski, tj. podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od całości swoich dochodów w Polsce. Kupujący jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT.
Sprzedający jest spółką kapitałową prawa polskiego, która posiada osobowość prawną i jest rezydentem podatkowym Polski, tj. podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od całości swoich dochodów w Polsce. Sprzedający jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT. Sprzedający prowadzi przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 55 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. z 2017 r. poz. 459, z późn. zm.; dalej Kodeks cywilny). Podstawowym przedmiotem działalności gospodarczej Sprzedającego jest działalność w zakresie rozwoju i produkcji oraz sprzedaży maszyn produkcyjnych (dalej: Działalność). Działalność jest prowadzona w wynajmowanych budynkach zakładowych (dalej: Budynki zakładowe). Działalność prowadzona jest w oparciu o zespół składników materialnych i niematerialnych, tj. w oparciu o rzeczowe aktywa trwałe i obrotowe, przede wszystkim maszyny produkcyjne stanowiące własność Sprzedającego oraz maszyny produkcyjne używane na podstawie umów leasingu. Dla potrzeb prowadzonej działalności Sprzedający zatrudnia ok. 50 pracowników.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right