Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 31.01.2017, sygn. 1462-IPPP2.4512.945.2016.1.KOM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. 1462-IPPP2.4512.945.2016.1.KOM
W zakresie zwolnienia od podatku usług szkoleniowych w postaci kongresów, konferencji i innych form edukacji.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko Strony & przedstawione we wniosku z dnia 7 grudnia 2016 r. (data wpływu 9 grudnia 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług szkoleniowych w postaci kongresów, konferencji i innych form edukacji - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 9 grudnia 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług szkoleniowych w postaci kongresów, konferencji i innych form edukacji.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Firma Wnioskodawczyni jest czynnym podatnikiem VAT, której przedmiotem działalności gospodarczej jest m.in. działalność związana z organizacją konferencji, seminariów i kongresów, oraz pozostałe pozaszkolne formy edukacji, gdzie indziej nie sklasyfikowane. Działalność ta realizowana jest m.in. przez organizację spotkań naukowych np. w formie kongresu, seminariów lub konferencji jedno lub wielodniowych.
Firma nie jest jednostką objętą systemem oświaty w rozumieniu przepisów o systemie oświaty, nie posiada zaświadczenia o wpisie do ewidencji szkół i placówek niepublicznych. Konferencja oraz pozostałe formy edukacji zgłoszone są do Okręgowej Izby Lekarskiej pod nazwą kurs medyczny w celu omówienia najnowszych doniesień i osiągnięć naukowych w konkretnej dziedzinie. Tematy merytoryczne konferencji oraz pozostałych form edukacji mają charakter naukowy i zostały opracowane przy współpracy kierownika naukowego, który akceptuje i nadzoruje przebieg spotkania.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right