Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 01.02.2017, sygn. 2461-IBPB-1-2.4510.1012.2016.1.MS, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. 2461-IBPB-1-2.4510.1012.2016.1.MS
Czy koszty organizacji bankietu opisanego w stanie faktycznym wniosku stanowią koszt uzyskania przychodu, o których mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o PDOP?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r., poz. 613 ze zm.) oraz § 4 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 14 listopada 2016 r. (data wpływu do tut. BKIP 29 listopada 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków z tytułu zorganizowania bankietu - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29 listopada 2016 r. wpłynął do tut. BKIP wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków z tytułu zorganizowania bankietu.
We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca (dalej też jako: Spółka) zlecił kompleksową organizację bankietu (imprezy), której głównymi celami było podsumowanie wyników działalności Spółki, podziękowanie za współpracę kontrahentom Spółki oraz pracownikom (w tym m.in. pracownikowi Spółki świętującemu jubileusz zatrudnienia), umacnianie relacji biznesowych z kontrahentami, a także reklama Spółki. Uczestnikami bankietu byli przede wszystkim zaproszeni kontrahenci oraz pracownicy Spółki, niemniej jednak obecni byli także inni goście (w tym przedstawiciele instytucji państwowych, samorządów oraz mediów). Zadaniem uczestniczących w bankiecie pracowników była obsługa bankietu, spotkanie z kontrahentami, rozmowy biznesowe oraz towarzyszenie zaproszonym kontrahentom w trakcie bankietu. Pracownicy, którzy uczestniczyli w bankiecie wykonywali na polecenie pracodawcy powierzone im obowiązki służbowe (udział w imprezie na polecenie pracodawcy w ramach obowiązków służbowych).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right