Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 05.01.2017, sygn. 2461-IBPB-2-1.4514.680.2016.1.MD, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. 2461-IBPB-2-1.4514.680.2016.1.MD
Skoro transakcja zakupu nieruchomości będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, nie będzie podlegała podatkowi od czynności cywilnoprawnych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2015 r., poz. 613, ze zm.) oraz § 7 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 12 grudnia 2016 r. (data wpływu do Biura 15 grudnia 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania transakcji sprzedaży nieruchomości jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 15 grudnia 2016 r. wpłynął do Biura ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania transakcji sprzedaży nieruchomości.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
E. Sp. z o.o. Sp. k. jest spółką prawa polskiego, realizującą i wykańczającą obecnie trzeci etap projektu (dalej III Etap Projektu), polegający na budowie budynku uzupełniającego business park o nazwie Business Park na terenie, na który składają się grunty własnościowe (Grunty Prawo Własności) oraz grunty w użytkowaniu wieczystym (Grunty Użytkowanie Wieczyste)(dalej łącznie jako: Grunty). Business Park to nowoczesny kompleks biurowy klasy A, w aktualnym zamierzeniu mający się składać z trzech budynków.
III Etap Projektu obejmuje budowę i wykończenie przez E. ostatniego z trzech planowanych w tym business parku budynków, z przeznaczeniem na wynajem (dalej: Budynek) wraz z wszelkimi instalacjami, budowlami, drogami dojazdowymi oraz urządzeniami zainstalowanymi, z których niektóre stanowić będą odrębne środki trwałe (dalej: Budowle). E., jako użytkownik wieczysty Gruntów Użytkowanie Wieczyste i właściciel Gruntów Prawo Własności, jest właścicielem wszelkich naniesień na Gruntach, w tym Budynku i Budowli. Prawo użytkowania wieczystego Gruntów Użytkowanie Wieczyste oraz prawo własności Gruntów Prawo Własności, wraz z prawem własności Budynku i Budowli zwane będzie łącznie dalej: Nieruchomością.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right