Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 20.12.2017, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.478.2017.2.AS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.478.2017.2.AS
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z nabyciem usług w ramach umowy barterowej.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 4 października 2017 r. (data wpływu 9 października 2017 r.), uzupełnionym pismem z dnia 23 listopada 2017 r. (data wpływu 29 listopada 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z nabyciem usług w ramach umowy barterowej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 9 października 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z nabyciem usług w ramach umowy barterowej. Wniosek został uzupełniony pismem w dniu 29 listopada 2017 r. o doprecyzowanie opisu sprawy i wskazanie właściwego dla Wnioskodawcy Naczelnika Urzędu Skarbowego.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Miejski Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury, prowadzącą działalność w zakresie kultury i sztuki oraz realizującą zadania z dziedziny promocji i informacji. Posiada osobowość prawną i jest wpisany do Rejestru Instytucji Kultury prowadzonego przez organizatora. Jest zarejestrowany jako czynny podatnik podatku od towarów i usług VAT.
Do zadań MOK należy w szczególności:
- rozpoznawanie i rozbudzanie zainteresowań kulturalnych, edukacja kulturalna, stwarzanie warunków dla rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego, prowadzenie miejskich zespołów artystycznych, podtrzymywanie tradycji lokalnych i narodowych, organizowanie i koordynowanie działalności miejskiej informacji turystycznej, wydawanie informatorów oraz materiałów promocyjnych, wydawanie i kolportaż gazety, informacja i obsługa turystów, prowadzenie Miejskiej Biblioteki Publicznej, gromadzenie i przechowywanie materiałów bibliotecznych, popularyzacja książki i czytelnictwa, współdziałanie z bibliotekami, prowadzenie całokształtu spraw w zakresie promocji miasta na terenie kraju i zagranicą, utrzymywanie kontaktu ze środkami masowego przekazu, udział w imprezach promocyjnych w mieście i poza terenem, udostępnianie powierzchni reklamowych. MOK na zasadach określonych w odrębnych przepisach, może organizować: koncerty, spektakle, recitale, wystawy, prowadzić działalność instruktażowo-metodyczną, prowadzić działalność wydawniczą, świadczyć usługi poligraficzne, fotograficzne, nagłaśniające, plastyczne, realizować imprezy zlecone, świadczyć usługi w zakresie rozwoju kultury i promocji miasta, prowadzić działalność gospodarczą, handlową, gastronomiczną, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right