Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 21.12.2017, sygn. 0115-KDIT3.4011.388.2017.1.PSZ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.388.2017.1.PSZ

Czy towary handlowe, otrzymane w ramach darowizny przedsiębiorstwa, Wnioskodawczyni będzie mogła ująć w remanencie początkowym i zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, a tym samym, czy będzie można uwzględnić ich wartość przy ustaleniu dochodu rocznego?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 23 listopada 2017 r. (data wpływu 27 listopada 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości ujęcia w remanencie początkowym i zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów towarów handlowych, otrzymanych od ojca w ramach darowizny jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 listopada 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości ujęcia w remanencie początkowym i zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów towarów handlowych, otrzymanych od ojca w ramach darowizny.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Ojciec Wnioskodawczyni prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. Działalność gospodarcza została rozpoczęta w 1992 r., a jej głównym przedmiotem jest sprzedaż hurtowa i detaliczna elektronarzędzi. Ojciec Wnioskodawczyni prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów i jest czynnym podatnikiem VAT. Ojciec Wnioskodawczyni zamierza przekazać całe prowadzone przez siebie przedsiębiorstwo córce (Wnioskodawczyni) w drodze darowizny, a ta zamierza kontynuować tę działalność po otrzymaniu rzeczonej darowizny. Wnioskodawczyni na moment dokonania darowizny będzie prowadziła jednoosobową działalność gospodarczą na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej (Wnioskodawczyni już założyła w CEIDG działalność gospodarczą celem rejestracji VAT) bowiem zgodnie z przepisami obowiązującymi od początku 2017 r. (art. 96 ust. 4 ustawy o VAT) naczelnik urzędu skarbowego rejestruje podatnika VAT czynnego po weryfikacji danych podanych w zgłoszeniu rejestracyjnym. Przedmiotem darowizny będzie zorganizowany zespół składników niematerialnych i materialnych przeznaczonych do prowadzenia działalności gospodarczej polegającej głównie na sprzedaży hurtowej towarów handlowych, składający się na przedsiębiorstwo, w tym m.in.:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00